RTS proslavila 65. godina u “Jevremovcu”

U Botaničkoj bašti „Jevremovac“, u sredu 23. avgusta, Radio-televizija Srbije obeležila je 65 godina od emitovanja prvog televizijskog programa u Srbiji. Tom prilikom organizovan je svečani prijem i zabavno-umetnički program, kao i projekcija digitalno obnovljene i remasterizovane “Utakmice”, treće epizode legendarne serije “Više od igre”. Omiljene filmske hitove zapevali su s Big bendom Beti Đorđević, Aleksandra Kovač, Bisera Veletanlić, Boris Režak i Aleksandar Srećković.

Povodom jubileja, na dan kada je 1958. godine Televizija Beograd počela emitovanje programa, RTS je u Botaničkoj bašti “Jevremovac“ priredio svečani prijem za zvanice, među kojima su se našli brojni voditelji, novinari i poslenici javnog servisa, kao i patrijarh srpski Porfirije. Zvanice poput v.d. direktora Filmskog centra Srbije Ivana Karla, novinarke Mire Adanje Polak, glumaca Svetlane Bojković, Petra Božovića, Tihomira Stanića, Radoša Bajića i brojni drugih gostiju, na crvenom tepihu dočekivali su direktor RTS Dragan Bujošević, urednica Zabavnog programa Sandra Perović i drugi predstavnici javnog servisa.